piątek, 11 kwietnia 2014

Pierwszy przegląd filmowy „Małe DRZWI

Stacyja Myslowitz serdecznie zaprasza na pierwszy przegląd filmowy „Małe DRZWI”, który odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 19:00.

Projekt realizowany jest przy kooperacji z Gliwickim Klubem Filmowym „Wrota”  i obejmować będzie prezentację wybranych produkcji zakwalifikowanych do Festiwalu Filmowego „Drzwi”.

W ramach spotkania zobaczymy trzy filmy dokumentalne ukazujące zderzenia różnych kultur, religii i osobowości.

Pierwszym z nich będzie Sztuka narzekania w reżyserii Karoliny Łuczak (2011). Opowiada o pochodzącym z Brazylii Gregorym, który bardzo chce zostać Polakiem. Brakuje mu jednak pewnej cechy narodowej mieszkańców nadwiślańskiego kraju.

Następnie polecimy Państwa uwadze film Nirvana fish (2012, reż. Marcin Klinger). To historia Polaka, który udał się na drugi koniec świata – do Korei – by zostać buddyjskim mnichem. Ascetyczny, a równocześnie niezwykle wyrazisty obraz korespondencji między kulturami polską i azjatycką.

Na koniec zaprezentujemy obraz Tomasza Jurkiewicza Cały świat Hani i Stasia (2011). Opowieść o ciężkiej pracy, miłości i zmaganiach z nieuchronnie nadciągającą rzeczywistością XXI wieku. O zachwianiu pewnej równowagi. To historia małżeństwa mieszkającego w Sułkowicach pod Krakowem, które po latach życia „zgodnie z naturą” zmuszone jest odsprzedać ojcowiznę…

Wszystkie filmy zostały zakwalifikowane do zeszłorocznego Festiwalu Filmowego „Drzwi”.
Z ogromną przyjemnością zaprezentujemy je mysłowickiej publiczności.Pokaz odbędzie się w sobotę, 12.04.14 r. o godzinie 19:00.
Wstęp wolny!

Stacyja Myslowitz
Ul. Powstańców 14, Mysłowice


Tegoroczna edycja Festiwalu Filmowego „Drzwi” odbędzie się w dniach od 22 do 27 kwietnia.
Zachęcamy do zapoznania się z programem: http://www.ffdrzwi.gkf.com.pl/program.html
Krzysztof Chmielewski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz